بررسی 15 مشکل شایع کولر گازی اسپلیت و راه حل آنها

بخش اول

این مقاله از سری مقالات کولر گازی ایران رادیاتور به 7 مورد از شایع ترین مشکلات کولر گازی می پردازد. در مقاله بعدی به 8 مورد دیگر خواهیم پرداخت

1- چکه کردن یا آبریزی کولر گازی

سرازیر شدن آب یا چکه کردن آب از پنل داخلی کولر گازی یکی دیگر از مشکلات شایع کولر گازی می باشد علت این اتفاق مسدود شدن راه آب خروجی است این مشکل را می توان با سرویس کولر گازی رفع کرد.

2- برفک زدن روی لوله ها

برفک زدن لوله ها یا کندانسور ممکن است به علت کاهش میزان شارژ گاز دستگاه یا کثیف بودن فیلترهوا باشد زمانی که دستگاه را خاموش می کنید یخ ها شروع به آب شدن می کنند و نشتی ایجاد می شود در این حالت کولر گازی را ریست نکنید ابتدا فیلتر هوا را تمیز کنید اگر به حل مشکل کمک نکرد دستگاه را روشن نکنید و برای تعمیر کولر گازی با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

3- کثیفی فیلتر هوای

تمیز بودن فیلتر هوا کولر گازی، بسیار اهمیت دارد در صورت کثیف بودن فیلتر هوا، علاوه بر اینکه راندمان دستگاه پایین می آید بلکه باعث آسیب زدن به قطعات دیگر می شود. پس می توانید با یک سرویس به موقع کولر گازی از کثیف شدن فیلتر هوا جلوگیری کنید. سعی کنید سرویس کولر گازی را هر شش ماه یک بار انجام دهید تا در صورتی که متوجه نقص یا ایرادی در دستگاه شدید سریع به تعمیر کولرگازی بپردازید.

4- باد گرم زدن کولر گازی

اگر متوجه شدید که کولر گازی شما باد گرم می زند به علت نشت گاز دستگاه است در اولین فرصت گاز دستگاه را شارژ مجدد کنید.

5- به درستی کار نکردن فن بیرونی یا کندانسور

در صورتی که کندانسور یا فن بیرونی به درستی کار نکند، هوای گرم محیط را نمی تواند به بیرون منتقل کند تا هوایی مطلوب و خنکی داشته باشیم. در این حالت کندانسور به شدت گرم می شود و سیستم سرمایشی دستگاه از کار می افتد.

6 - مشکلات سیم کشی کابل ها

در صورتی که کولر گازی شما به صورت خود کار روشن و خاموش می شود ممکن است به علت بالا بودن آمپر مصرفی دستگاه باشد، ممکن است سیم کشی دچار مشکل شده باشد، معیوب بودن سیم کشی دستگاه بسیار خطرناک است چون باعث آتش سوزی می شود.

7- لرزش کولر گازی و ایجاد صدای های ناهنجار

اگر کولر گازی شما صدای ناهنجاری می دهد ممکن است از یونیت داخلی یا پانل و یونیت خارجی و یا کندانسور کولر گازی باشد. اگر پایه های کمپرسور دستگاه شل باشند تولید صدا می کند برای حل این مشکل می توانید دستگاه را آچار کشی کنید.

نمایندگی تعمیرات و سرویس کولر گازی و اسپلیت ایران رادیاتور