راهنمای انتخاب و خرید داکت اسپلیت و کولر گازی

راه های انتخاب اسپلیت یکی از دغدغه هایی است که همه کاربران درباره آن تحقیق می کنند. امروزه استفاده از اسپلیت در همه مناطق و در همه مکان ها بسیار رایج و متداول است، زیرا این دستگاه در برند های مختلف با ساختار های ویژه و منحصر به فرد تولید و روانه بازار می شود و به راحتی توانسته است بخش مهمی از نیاز کاربران را برطرف کند و در کنار آن مزایای بسیار ایده آلت ری را نیز برای آنها فراهم سازد. برای اطلاع از راه های انتخاب اسپلیت می توانید در این بحث همراه ما باشید تا ضمن اطلاع از کیفیت بی نظیر این دستگاه ها، بتوانید یک انتخاب بهینه و درست داشته باشید.

راه های انتخاب اسپلیت کدام اند؟

ظرفیت و متراژ محیط در انتخاب اسپلیت و کولر گازی حرف اول را می زند. به طور کلی اسپلیت‌ها با عملکرد خود می‌توانند هوای خنک و دلپذیر مورد نیاز ساکنین را در کمترین زمان لازم تأمین کنند و همین امر باعث محبوبیت این کولرهای گازی در بین مصرف کنندگان شده است. بنابراین یکی از راه های انتخاب اسپلیت توجه به ظرفیت محیط است. ظرفیت و سایز مناسب کولرهای گازی و اسپلیت ها به ازای هر مترمربع فضای اتاق بین ۲۰۰Btu تا ۳۰۰Btu است مگر اینکه واحد آپارتمان شما در آخرین طبقه واقع شده باشد و سقف آن، پشت بـام ساختمان باشد که در این صورت انتخاب ظرفیت ۳۰۰Btu تا ۴۰۰ Btu به ازای هر مترمربع اتاق، مجاز خواهد بود.

نقش کنتور برق در انتخاب کولر گازی و اسپلیت

توجه به کنتور برق از دیگر راه های انتخاب اسپلیت است. اگر کنتور برق محل مورد نظر شما ۲۵ آمپر است، مجموع آمپراژ مصرفی اسپیلت ها یا کولر های گازی که انتخاب می کنید، نباید از ۲۰ آمپر بیشتر باشد. البته آمپر ارائه شده در برق مصرفی اسپیلت ها ، آمپر راه انداز و اولیه است و پس از راه اندازی معمولا به حدود ۳۰% کمتر از آمپر راه انداز شدت جریان برق نیاز خواهد بود.

انتخاب برندی مناسب از اسپلیت ها

درباره برند و کمپانی سازنده اسپلیت های نمی توان به صورت دقیق اظهار نظر کرد، زیرا همه این دستگاه ها در همه کمپانی های ساختاری نسبتا مشابه دارند. به علاوه اینکه شما با توجه به ظرفیت موجودتان از چه پنلی باید استفده کنید و آیا آن سایز پنل در کمپانی مورد نظر وجود دارد یا خیر هم مهم است. بنابراین یکی دیگر از راه های انتخاب اسپلیت توجه به این موضوعات است. به علاوه از آنجا که همه کولر های گازی و اسپلیت ها نیازمند دریافت خدمات بعد از فروش مناسب هستند، باید دقت بیشتری در انتخاب داشته باشید.

توجه به برچسب انرژی در انتخاب اسپلیت چه اندازه مهم است؟

در نظر گرفتن برچسب انرژی اسپلیت یکی دیگر از موضوعاتی است که باید در انتخاب کولرگازی و اسپلیت به آن توجه شود. بنابراین توجه به برچسب انرژی و خواندن مندرجات آن یکی دیگر از راه های انتخاب اسپلیت مناسب است. برچسب انرژی صفحه ای حاوی اطلاعات مربوط به معیارها و مشخصات فنی در هر محصول و مقایسه آن با معیارها و مشخصات فنی مصوب است.

علامت استاندارد و نام برچسب، شاخص بازده انرژی، نسبت بازده انرژی، ظرفیت سرمایش دستگاه توان مصرفی دستگاه، نوع دستگاه، کلاس آب و هوایی ، ظرفیت گرمایش دستگاه، بازده حرارتی، ضریب عملکرد سرمایش و نام سازنده و مدل قسمت داخلی و بیرونی از جمله مواردی است که از طریق برچسب انرژی می توان به آن دست یافت. بنابراین توجه به برچسب انرژی یکی از راه های انتخاب اسپلیت است که در عین سادگی بسیار مهم است.

نمایندگی کولر گازی و اسپلیت ایران رادیاتور