دلایل پرتاب باد گرم کولر گازی و داکت اسپلیت

یکی از رایج ترین سوالاتی که بار ها توسط کاربران مطرح شده است علت باد گرم اسپلیت می باشد. اسپلیت ها در هر برندی که باشند کارایی بسیار بالایی داشته و بسیار مورد توجه قرار می گیرند. این دستگاه ها همانند سایر لوازم خانگی و الکترونیکی با وجود کیفیتی که دارند در مواردی با خرابی هایی رو به رو می شوند. آسیب دیدگی اسپلیت ها به هر دلیلی که باشد در روند کاری این دستگاه اختلال ایجاد کرده و کارکرد آن را با مشکل رو به رو می کنند.

یکی از رایج ترین مشکلات این دستگاه باد گرم اسپیلت می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل باد گرم اسپلیت بپردازیم. لازم به ذکر است که اسپلیت ها دارای سیستم حساسی هستند و در مواردی که دچار خرابی هستند لازم است توسط تعمیرکار متخصص بررسی و تعمیر شوند. جالب است بدانید قطعات اسپلیت ها در هر برندی که باشند به دو دسته ی قطعات الکتریکی و مکانیکی تقسیم بندی می شوند.

دلایل باد گرم اسپلیت و راه حل ها

در این قسمت از مقاله سایت کولر گازی ایران رادیاتور به بررسی راه حل هایی برای رفع مشکل باد گرم اسپلیت می پردازیم.

  • نبودن گاز در اسپلیت:

در صوتی که دستگاه با مشکل عدم وجود شارژ گاز نیز رو به رو شود باد خروجی آن گرم خواهد بود. در مواردی نیز ممکن است شارژ گاز اسپلیت به موقع انجام شده باشد اما نشتی گاز آن منجر به خالی شدن زودهنگام گاز اسپیلت شده و سبب می شود باد گرم از اسپلیت خارج شود. در صورت بروز این مشکل لازم است به واحد تعمیرات اسپلیت مراجعه کرده و سرویس های مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

  • گرفتگی فیلتر هوا:

یکی دیگر از دلایل باد گرم اسپلیت وجود آلودگی و کثیفی در فیلتر هوای اسپلیت می باشد. کثیفی فیلتر جلوی جریان هوا را گرفته و آن را با مشکل رو به رو می کند. این گرفتگی زمینه ی برفک زدن کویل های اسپلیت را ایجاد می کند که وجود این برفک ها نیز باعث مسدود شدن جریان هوا می شود. در صورت بروز این مشکل با تعویض فیلتر هوا این اختلال برطرف خواهد شد. عدم امکان جریان هوا یکی از مواردی است سبب باد گرم اسپیلت می شود.

عدم سرویس به موقع :

یکی از رایج ترین دلایل باد گرم اسپلیت عدم سرویس به موقع این دستگاه می باشد. اگر قطعات در زمان مورد نیاز تعویض یا تعمیر نشوند بر سایر بخش های دستگاه تاثیرگذار بوده و آن را دچار خرابی می کنند. وجود غبار بر روی قطعات نیز یکی از دلایل عدم کارکرد آن ها می باشد. سرویس به موقع کمک می کند تا از این اختلال جلوگیری شود.

  • خرابی ترموستات:

خرابی ولوم ترموستات نیز از دیگر دلایلی است که منجر به بروز این مشکل می شود. به دلیل وجود این مشکل دمایی که برای ترموستات تنظیم می شود اشتباه بوده و به همین علت اسپلیت باد گرم می زند. برای عیب یابی بهتر از اسپلیت بهتر است در قدم اول اتصالات ترموستات را بررسی کنید.

  • خرابی کمپرسور:

یکی دیگر از دلایل باد گرم اسپلیت خرابی کمپرسور می باشد که به علت هرز شدن پیچ پروانه ی این قطعه رخ می دهد. البته دلایل دیگری مثل خرابی رله ، جریان برق کم و .. نیز باعث باد گرم اسپلیت می شوند. در اغلب موارد امکان تعمیر کمپرسور درصد پایینی داشته و برای حفظ کارایی و کیفیت دستگاه این قطعه را تعویض می کنند. تعویض کمپرسور اسپلیت با یک مدل اورجینال کیفیت و کارایی دستگاه را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.

  • سوختن فن:

گردش هوا در اسپلیت توسط موتور فن و یا فن آن انجام می شود. در صورتی که این قطعه با اختلال رو به رو شده و یا اتصالات داخلی آن قطع شده باشد با مشکل باد گرم اسپلیت مواجه خواهید شد. در صورتی که مشکل از برق باشد با بهره مندی از تعمیرکار متخصص برطرف خواهد شد. در صورتی که خرابی به دلیل مشکل در موتور فن و یا سوختگی آن به وجود آمده باشد لازم است موتور فن توسط متخصصان تعویض شود. به یاد داشته باشید تنها استفاده از قطعه ی اورجینال کیفیت و کارایی اولیه را به دستگاه بر می گرداند.

نمایندگی تعمیرات داکت اسپلیت و کولر گازی ایران رادیاتور