بایدها و نبایدها در انتخاب و تهیه کولر گازی و اسپلیت

امروزه با هوشمندتر شدن دستگاه‌هاي ديجيتال و راه يافتن آن به همه بخش‌هاي زندگي، نياز به آگاهي از امکانات و فناوري‌هاي نوين، بيش از پيش احساس مي‌شود. پيچيدگي، گستردگي و تنوع محصولات هوشمند مورد استفاده‌ در خانه يا محل کار، انتخاب‌ها را سخت‌تر کرده است و اين موضوع زماني اهميت بيش‌تري پيدا مي‌کند که در مرحله‌ي تصميم‌گيري براي خريد محصول باشيم.

يکي از محصولاتي که نياز به خريد مدل‌هاي جديد و اصلاح شده‌ آن در روزهاي گرم تابستان به شدت حس مي‌شود، کولر است. امروزه نسل جديد کولرهاي فوق پيشرفته متناسب با نيازهاي خانواده‌ها در بازار عرضه شده و مي‌توان گفت که به کمک فناوري‌هاي نوين، ما هر روز راحتي بيش‌تري را تجربه مي‌کنيم. اما براي خريد کولر با اين گستردگي محصول و امکانات متفاوت چه نکاتي را بايد در نظر گرفت؟

نکاتي که در هنگام خريد کولر بايد به آن توجه داشت:

ظرفیت کولر گازی

يکي از مهم‌ترين نکاتي که بايد هنگام خريد کولر گازي به آن توجه داشت، توجه به اندازه محيطي است که قرار است کولر در آن نصب شود. در واقع بايد بزرگي فضا، تعداد نفرات و تعداد دستگاه‌هايي که هنگام کار کردن از خود گرما توليد مي‌کنند را در نظر گرفت و با توجه به آن‌ها، مناسب‌ترين ظرفيت دستگاه را انتخاب کرد. چرا که با انتخاب کولر با ظرفيت پايين‌تر، سرمايش مورد نظر توسط دستگاه تأمين نمي‌شود. از طرف ديگر با انتخاب دستگاه قوي‌تر فضا خيلي زود به دماي مورد نظر مي‌رسد و کمپرسور دستگاه دائما روشن و خاموش مي‌شود. به اين ترتيب از طول عمر کمپرسور کاسته مي‌شود. به همين منظور بايد متناسب با فضا نسبت به خريد بهترين گزينه اقدام کرد. در صورت نياز بهتر است با کارشناسان فني اين حوزه مشورت شود.

قابلیت تصفیه هوا

بيش‌تر کولرهاي گازي امروزه نقش يک سيستم تهويه مطبوع را نيز دارند و علاوه بر ايجاد سرمايش و گرمايش، فضايي پاکيزه و مطبوع نيز فراهم مي‌کنند. کولر گازي گرين با بهره‌گيري از تکنولوژي‌هاي نوين، اين امکان را براي مصرف‌کنندگان فراهم مي‌کنند که علاوه بر خنک کردن محيط، از هواي سالم و پاکيزه نيز لذت ببرند. سيستم‌هاي تصفيه هوا، گرد و غبار، ويروس‌ها و باکتري‌ها از جمله ويروس آنفولانزاي نوع A موجود در هوا را از بين مي‌برند. سيستم منحصر به‌فرد تصفيه هواي گرين تمام ذرات مضر موجود در هوا از جمله باکتري‌هايي که در فيلترهاي معمولي باقي مي‌مانند را از بين مي‌برد و آن‌ها را تبديل به ذرات بخار آب مي‌کند. همچنين فيلتر ديگري در کولر گازي‌هاي گرين وجود دارد که ذرات گرد و خاک موجود در هوا را باردار مي‌کند و سپس ذرات با بار مثبت را مانند يک آهنرباي قوي جذب مي‌کند.

طراحی زیبا

چيدمان خانه‌هاي امروزي به نحوي است که براي هر وسيله‌اي جا و فضاي مشخصي در نظر گرفته مي‌شود. سازندگان نه تنها به کيفيت و چگونگي ارتقاي سيستم کولرهاي گازي پرداخته‌اند، بلکه آن را به حد بالايي از سادگي و زيبايي رسانده‌اند؛ به طوري که امروزه شاهد کولرهايي هستيم که نه تنها با فضاهاي مدرن در تضاد نيستند، بلکه با اشغال فضاي کمتر، مکمل ظرافت و زيبايي محيط نيز به شمار مي‌آيند.

قدرت کارکرد دستگاه

يکي ديگر از موضوعات اثرگذار در خريد کولر گازي، توجه به قدرت کارکرد دستگاه است. فن‌هاي بزرگ‌تر و قدرتمندتر هر وات از هواي خنک را با قدرت بيش‌تري در فضا مي‌چرخانند، به همين خاطر نيروي مکش و دهش کولر نيز حائز اهميت است. مدل‌هاي جديد کولر گرين با پره‌هاي فن بزرگ‌تر و قوي‌تر داراي قدرت پرتاب هوا تا 14 متر هستند و موجب گردش بهتر هوا در محيط و رسيدن دماي مورد نظر به دماي تعيين شده مي‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کولر گازی و مشاوره خرید کولر گازی با مشاورین مجرب ما تماس حاصل نمایید

خرید آنلاین کولر گازی ایران رادیاتور