نصب اینورتر بر روی کولر گازی

یکی از اصلی ترین سوالات فعلی کاربران کولر های گازی نحوه نصب اینورتر بر روی کولر گازی است. در این مقاله از سری مقالات کولر گازی ایران رادیاتور به تفصیل در خصوص اینورتر و نحوه کار آن بحث خواهیم کرد. در ابتدا اجازه دهید اینورتر را توضیح دهیم. در نظر داشته باشید که نصب اینورتر بر روی کولر گازی شامل تعمیرات کولر گازی نمی شود.

اینورتر چیست؟

اینورتر یک قطعه الکترونیکی است که بر سر راه کمپرسور کولر گازی تعبیه می شود تا امکان تغییر گردش موتور کمپرسور در شرایط مختلف فراهم شود. هر چند در مدل های قدیمی کولر گازی بواسطه یک خازن کنترل گردش و کارکرد کمپرسور تنظیم می شد و مثلا وقتی دما به 22 درجه می رسید باعث می شد که کمپرسور با شدت کار کند و وقتی هو ا خنک می شد کمپرسور را متوقف می کرد اما برای این کار انرژی زیادی مصرف می شد.

با نصب اینورتر بر سر راه کمپرسور موتور خاموش نمی شود و وقتی دمای محیط به دمای تنظیم شده برسد موتور کمپرسور با دور خیلی آهسته کار می کند و دما را ثابت نگه می دارد . این کار باعث می شود جریان کار کمپرسور بصورت متوالی و آرام و بدون فشار زیادی اتفاق بیافتد و در نتیجه تا حدود زیادی هم کاهش مصرف برق را به دنبال دارد و هم اینکه باعث می شود دمای محیط تغییرات متوالی نداشته باشد.

نصب اینورتر بر روی کولر گازی

اینورترها انواع مختلفی دارند لذا باید متناسب با نوع کولر گازی تهیه شوند. ضمنا برای نصب اینورتر بر روی کولر گازی هم روش های مختلفی توصیه می شود که یکی از موثرترین این روش ها روش نصب اینورتر بصورت LS می باشد.

البته ممکن است برخی از کولر های گازی پارامترهایی اضافه تر داشته باشند ولی در کل المان ها و علامت های نصب اینورتر بصورت LS تغییری نمی کند و تنها موارد اضافه تر باید ردیابی و شناخته شوند.

همواره در نظر داشته باشید که اینورتر بر خلاف برخی از ادعاها دستگاه کاهنده میزان مصرف برق نیست بلکه یک تکنورولژی نوظهور است که با نصب بر روی کمپرسور کولر گازی ، کمپرسور کولر را از حالت دور ثابت به دور متغیر تغییر وضعیت می دهد و با تنظیم گردش موتور کمپرسور باعث می شود برق مصرفی بسیار کمتری داشته باشید.

برای نصب اینورتر بر روی کولر گازی به هیچ عنوان شخصا وارد عمل نشوید. این کار فوق العاده تخصصی است که هم نیاز به شناخت خوب از قطعات و اینورترهای مخصوص به کولر گازی را دارد و هم تسلط کامل به سیم کشی و تغییر در سیستم سیم پیچی کولر گازی را نیاز دارد.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور