ویژگی های یک کولر گازی خوب

کولر گازی و اسپلیت یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین وسایل سرمایشی و گرمایشی امروزه به شمار می روندبهترین کولر گازی و اسپلیت ویزگی هایی دارد که با ذکر کمی توضیحات آنها را بیان می کنیم.

  • کولر گازی دارای گارانتی بخریم یا بدون گارانتی؟

گارانتی معتبر کولر گازی و یا نداشتن گارانتی و همچنین استفاده از کولر های گازی که از گارانتی بی نام و نشانی استفاده می کنند ، همواره بحث داغ بین خریداران کولرهای گازی و اسپلیت بوده است.

  • تعداد پنل اسپلیت چند عدد باشد؟

داشتن خانه ای بزرگ، اتاق های متعدد و سالن های عریض، همه ویژگی هاییست که باید هنگام خرید کولر گازی و یا اسپلیت در نظر بگیریم. استاندارد هایی برای تخمین تعداد پنل های مورد نیاز وجود دارد اما واقعیت اینست که این تعداد بسته به شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی و حتی موقعیت خانه یا محل مورد نظر نسبت به طلوع و غروب خورشید متغیر است.

  • کولر های گازی و اسپلیت دارای اینورتر چه ویژگی هایی دارند؟

در کنار هزینه اولیه ای که بابت خرید کولر گازی و اسپلیت انجام میدهیم، هزینه های “تعمیر و نگهداری” و همینطور هزینه های “حین استفاده از محصول” را متقابلاً باید پرداخت کنیم. شارژ دوره ای گاز کولر ها از جمله هزینه های تعمیر و نگهداری آنها به حساب میاید و همینطور هزینه های انرژی و برق مصرفی هم از مهم ترین هزینه های حین استفاده از محصول به شمار می روند.

بخشی از این هزینه ها در بلند مدت به چشم نمی آید ولی برخی از آنها در صورتیکه انتخاب نادرستی داشته باشیم، شدیداً موثر و چشم گیر هستند. مساله برق مصرفی نیز از این جمله از هزینه هاست. البته همه این هزینه ها به فرهنگ استفاده و همینطور شرایط آب و هوایی بستگی دارد اما به طور کلی، مساله ی کاهش مصرف انرژی چه در سطح فرد و چه در سطح ملی و جهانی یک مساله مهم و حیاتی است و مسئولیت آن برعهده تمامی افراد و خانواده هاست.

  • بهترین رنگ و طرح پنل اسپلیت چیست؟

کولر گازی اسپلیت دو بخش اصلی دارد که یکی در داخل محیط قرار میگیرد و دیگری خارج از آن. چیزی که همواره دیده می شود بخش داخلی ان است. شاید انتخاب ظاهر و شکل و شمایل کولرگازی از نظر آقایان چندان اهمیتی نداشته باشد به همین خاطر پیشنهاد می شود که اگر برای خانه خود قصد خریدن کولر گازی دارید حتما به همراه خانم خانه این کار را انجام دهید چرا که خانم ها زمان بیشتری را در خانه سپری می کنند و داشتن ظاهر زیبای کولر گازی برای آنها مهم و درست است.

در بازار ایران کولر گازی ها عمدتا به رنگ های سفید و نقره ای عرضه می شوند اما کولر گازی های هم هستند که به رنگ متال و چوب و مشکی براق و شیری و یا حتی رنگ های شادی همچون البالویی و سبز دیده می شوند. نکته مهم اینست که رنگی را انتخاب کنید که با تم فضای شما همخوانی داشته باشد. شاید رنگ های خنثی همچون سفید و نقره ای و شیری ، بیشترین تطبیق پذیری را با محیط داشته باشد.

برای مشاوره و راهنمایی برای خرید بهترین کولر گازی اسپلیت به فروشگاه تخصصی کولر گازی ایران رادیاتور مراجعه نمایید و با مشاورین با تجربه گفتگو نمایید

فروشگاه تخصصی کولر گازی ایران رادیاتور