معرفی داکت اسپلیت سقفی به همراه آموزش نصب آن

داکت اسپلیت به عنوان یکی از بهترین و برترین سیستم های تهویه مطبوع هوا در بسیاری از جهان محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و استفاده از آن بسیار رایج می باشد، داکت اسپلیت که به راحتی در بسیاری از نقاط یک ساختمان مسکونی و غیر مسکونی تعبیه می شود، می تواند در سقف کاذب به کار رود و به طور پراکنده گرمایش و سرمایش محیط را تامین سازد.

محل نصب داکت اسپلیت

داکت اسپلیت به صورت مخفی در بالای سقف کاذب قرار می گیرد و توسط کانال هایی که به آن متصل هستند هوای مجاور را در زمستان گرم و در تابستان خنک می کند. کافی است کنترل از راه دور آن را بردارید و دکمه خاموش و روشن را بزنید.امکان تهویه چندین فضا به صورت همزمان، لوله کشی با متراژ بالا، قابلیت شستشو فیلتر و دسترسی آسان، استفاده در دمای بسیار بالا از مزایای داکت اسپلیت سقفی می باشد.

امروزه طراحی داخلی خانه از اهمیت بسیاری برخوردار شده است. امکانات و طرح هایی که در دکوراسیون داخلی به کار می رود، از جنبه های مختلفی در نظر گرفته می شوند و اجرا می گردند. سقف کاذب که پایین تر از سقف اصلی کار گذاشته می شود، در کاهش ارتفاع و اتلاف انرژی تاثیر زیادی دارد.

بنابراین نه تنها به منزله ایجاد یک طرح زیبا در معماری داخلی به کار می روند بلکه در کاهش مصرف انرژی نیز و نورپردازی منحصر به فرد، پوشش عیب های سقف اصلی به کار می روند.برای تعبیه داکت اسپلیت در سقف های کاذب ابتدا باید محل قرار گیری و تعداد داکت اسپلیت های مورد نیاز مشخص گردد،

ظرفیت داکت اسپلیت بررسی می شود، سپس با توجه به سقف کاذب و کانال کشی و نصب لوله های دستگاه مناسب ترین جایگاه برای داکت اسپلیت یا داکت اسپلیت ها تعیین می گردد. اگر داکت اسپلیت توسطی تیمی متخصص و مجرب نصب و راه اندازی شود، هیچگونه نقصی در سقف کاذب ایجاد نمی گردد و مسیر داکت اسپلیت با ظرافت تمام و به صورت کاملا مخفی جاگذاری می گردد.