کولر گازی اسپلیت ایران رادیاتور

نکاتی برای حفظ و نگهداری از کولر گازی اسپلیت در شکل خوب

برای جلوگیری جایگزینی و تعویض کولر گازی اسپلیت خود می توانید با رعایت نکات زیر بهره وری آن را افزایش دهید

  • فیلتر خود را بررسی کنید

  • دستگاه کولر خود را نپوشانید

  • سگ‌ها را از لوله کندانسور دور نگه دارید

  • نگهداری سالانه

1- فیلتر هوای را بررسی نمایید

فیلتر هوا محافظ مولفه‌های داخلی سیستم کولر گازی شما است. شما می‌بینید که فیلترها از جنس درهم‌تنیده (فایبرگلاس, کاغذ یا پارچه) ساخته شده‌اند که آلاینده‌های هوای مضر را قبل از اینکه بتوانند وارد سیستم تهویه شوند, به دام می‌اندازند.

اما اگر زمانی که فیلتر خود را تغییر ندهید، فیلتر خود را تغییر ندهید، در خطر خفه کردن سیستم خود هستید. به این روش فکر کنید: نه جایگزین کردن یک فیلتر کثیف و مسدود کننده، همان طور که یک پتوی ضخیم را روی بینی و دهان خود نگه می‌دارد، کار می‌کند.

نتیجه نهایی؟ سیستمی که باید سخت‌تر کار کند تا "تنفس" و به درستی عمل کند. و اگر کولر گازی برای خنک کردن خانه شما تلاش می‌کند، خواهید دید: بالاتر از قبض‌های انرژی معمولی افزایش تعمیرات ناشی از موتورها و دیگر اجزای تحت فشار یک سیستم کولر گازی که به علت گرم شدن بیش از حد خاموش خواهد شد.

2 - کمپرسور کولر گازی را نپوشانید

برخی از صاحبان خانه وسوسه می‌شوند که آن جعبه بزرگ فلزی را در حیاط پشتی خود پوشش دهند. و برای اینکه منصف باشیم، بعضی از قسمت‌های "تزیینی" بسیار تمیز به نظر می‌رسند. اما اینجا سقوط عظیم آن‌ها است: آن‌ها کولر گازی را می‌کشند.

کندانسور کولر گازی (یونیت خارجی) شما مسئول تخلیه تمام گرما از منزل شما به هوای آزاد است. اما اگر آن را بپوشانید, آن گرمای داخل کندانسور را به دام می‌اندازد که در نهایت به این معنی است که گرما به سمت خانه شما فرستاده می‌شود. در بهترین حالت، این کار سیستم تهویه مطبوع شما را مجبور می‌کند تا سخت‌تر و طولانی‌تر کار کند تا خانه شما خنک شود. در بدترین حالت، آن در نهایت کمپرسور را می‌کشد

پیشنهاد ما؟ کولرگازی خود را "زیبا" کنید و آن را در زیر پوشش تزیینی بریزید. با این حال بهتر است مطمئن شوید که کولر شما حداقل ۲ تا ۳ فوت "اتاق تنفس" در همه طرف دارد (این به معنی پاک‌سازی آوار، بوته‌زار و غیره) است.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی ایران رادیاتور