کولر ایران رادیاتور

3 روش استفاده نادرست از ترموستات کولر گازی

شما احتمالاً هر روز از ترموستات خود استفاده می‌کنید. اما آیا می‌دانستید که ممکن است از آن به روش اشتباه استفاده کنید؟

ما ۳ روش را به اشتراک خواهیم گذاشت که صاحب‌خانه‌ها از ترموستات خود به اشتباه استفاده می‌کنند:

  • تنظیم ترموستات به ON به جای AUTO

  • ایجاد تنظیمات دمای شدید

  • تنظیم کردن ترموستات روی 10 درجه زمانی که شما در منزل نیستید

بیایید جزئیات بیشتری در مورد هر یک از این اشتباه‌ات در ترموستات متداول و اینکه چطور می‌توانید از آن‌ها دوری کنید، به تفصیل شرح دهید

1- تنظیم ترموستات به ON به جای AUTO

یکی از آسان‌ترین اشتباهاتی که انجام می دهید، تنظیم ترموستات روی on به جای Auto است. شاید شما به خانه خود بازگردید و فکر می‌کنید تعویض ترموستات باعث خنک شدن خانه شما می‌شود. متاسفانه اینطور نیست.

شما می‌بینید، سوئیچ on در مقابل سوئیچ Auto ، تنها نحوه عملکرد دمنده را کنترل می‌کند.اگر روی ON تنظیم شود، بدون توقف اجرا می شود. اگر به AUTO تنظیم شود، فن فقط در چرخه های خنک کننده اجرا می شود.هنگامی که ترموستات خود را به ON تنظیم می کند، آن را به طور مداوم اجرا می کند،حتی زمانی که کولر هیچ هوایی را خنک نمی‌کند، که به این معنی است که انرژی را هدر می‌دهید.حتی زمانی که کولر هیچ هوایی را خنک نمی‌کند، که به این معنی است که انرژی را هدر می‌دهید.

2 - ایجاد تنظیمات دمای شدید

یکی دیگر از اشتباه‌ات رایج در ترموستات باعث می‌شود که صاحبخانه دما را پایین نگه دارد و فکر می‌کند که با انجام این کار، کولر گازی خانه را سریع‌تر خنک می‌کند. متاسفانه، این چیزی نیست که اتفاق بیفتد. در حقیقت، این در واقع تاثیر معکوس دارد: این کار باعث می‌شود کولر گازی طولانی تر کاز کند .

و هرچه کولر گازی شما طولانی‌تر باشد، برق بیشتری مصرف می‌کند. بنابراین با تنظیم دمای زیاد فکر می‌کنید کولرگازی به سرعت خانه را خنک خواهد کرد، شما در واقع فقط پول هدر می‌دهید. به جای انجام این کار : فقط کافی است ترموستات خود را تنظیم کنید تا درجه‌حرارت که واقعاً می‌خواهید را تنظیم کند

3 - تنظیم کردن ترموستات روی 10 درجه زمانی که شما در منزل نیستید

در حالیکه خانه یا آپارتمان خود را ترک می‌کنیداگر کولر گازی را روشن بگذارید, پول خود را هدر می‌دهید - زیرا هیچ‌کس آنجا نیست که از هوای خنک لذت ببرد! به همین دلیل است که وزارت انرژی توصیه می‌کند ترموستات خود را در طول فصل سرد 10 درجه افزایش دهید در حالی که شما از خانه دور می‌شوید. انجام این کار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود.

بنابراین، قبل از اینکه خانه خود را برای کار در صبح ترک کنید، اطمینان حاصل کنید که ترموستات 10 درجه خود را افزایش دهید (از 74 درجه تا 84 درجه). سپس هنگامی که بعد از کار به خانه می روید، می توانید آن را به دمای مورد نظر خود بازگردانید.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی اسپلیت ایران رادیاتور