کولر ایران رادیاتور

دلایل احتمالی این که کولر بوی بد می‌دهد

آیا به نظر می‌رسد که خانه شما هر بار که تهویه مطبوع شما روشن می‌شود، بوی عجیبی ایجاد کند؟ این می‌تواند یک مشکل ناخوشایند باشد، و قطعاً چیزی نیست که شما می‌خواهید آن را نادیده بگیرید،در این مقاله از سری مقالات کولر گازی ایران رادیاتور به دلایل احتمالی اینکه کولر بوی بد می دهد خواهیم پرداخت

1 - کولر گازی برای خانه شما خیلی بزرگ است

همه می‌دانند که یک کولر گازی برای خنک کردن خانه شما به کار می‌رود اما بسیاری از مردم متوجه نمی‌شوند که یک کولرگازی هم یک کار دیگر را انجام می‌دهد: و آن هم رطوبت زدایی است. در حالی که گرما را از هوا در منزل جدا می کند، دستگاه شما کمی از رطوبت نیز از هوا حذف می شود.

اگر سیستم تهویه مطبوع شما برای خانه شما خیلی بزرگ باشد، از یک چرخه خنک کننده سریع، به نام چرخه کوتاه استفاده می کند ( سریع خاموش و روشن می شود ) و اگر این عمل به مدت طولانی انجام شود ، نه خانه شما را می تواند خنک کند و نه می تواند رطوبت زدایی را انجام دهد که باعث بوجود آمدن قارچ و کپک در روزهای مرطوب میشود و بوی نامطبوعی " مانند بوی جوراب کثیف" در اطراف خانه پخش خواهد شد.

 2 - شلنگ تخلیه مسدود شده

اگر تخلیه ی مایع تهویه ی شما مسدود شده باشد، آب در مخزن تخلیه ایجاد می شود. این رطوبت می تواند زمینه رشدی برای قارچ و کپک،شود. ( همانطور که در بالا گفته شد) وجود قارچ و کپک می تواند باعث پخش شدن بوی نامطبوعی در خانه شود.

3 - کویل های خنک کننده کثیف هستند.

۲۲۱/۵۰۰۰ سیستم تهویه هوا شما مستقیما از طریق کویل های خنک کننده هوا را می سوزاند. بنابراین، اگر کویل های شما کثیف باشند، یا اگر باکتری ها و دیگر میکروارگانیسم ها بر روی آنها رشد کرده باشند، هوا شما می تواند بوهای عجیب و غریب خود را از کویل ها بیرون بیاورد.

4 - مشکلات سیستم فیلتر هوا

سیستم تصفیه هوا شما آلاینده ها را از هوا در منزل حذف می کند. هوا پاک کننده های کل خانه و چراغ های ماوراء بنفش مخصوصا برای از بین بردن آلودگی هایی هستند که می توانند بوی در خانه شما ایجاد کنند. اگر چیزی با سیستم تصفیه هوا واحد سیستم عامل شما اشتباه باشد، این آلاینده ها به درستی حذف نخواهند شد و هوا در خانه شما می تواند بوی دهد.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت ایران رادیانور