کولر ایران رادیاتور

5 روش مقابله با گرما

از اواخر ماه ژوئن گرمای آزاردهنده در بسیاری از آمریکای شمالی باعث بسته شدن جاده‌ها شده‌است و باعث خارج شدن بازیکنان بیسبال لیگ برتر در این زمینه شده‌است. جولای گرم‌ترین زمان سال برای بسیاری از مردم است، بنابراین امواج گرمایی بیشتری می‌توانند در هفته‌های آینده توسعه پیدا کنند. این مقالات از آرشیو ما در مورد اثرات موج گرما و برخی روش‌ها برای مقابله با آن‌ها ارائه می‌دهند.

تهویه مطبوع: راه حل و مشکل

با افزایش درآمد در کشورهای در حال توسعه، میلیونها نفر دستگاه‌های تهویه مطبوعمی‌خرند. این خبر خوبی است، زیرا افراد کمتری در معرض دماهای ناسالم قرار می‌گیرند.برای مثال، اقتصاددان لوکاس دیویس از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی پیش‌بینی‌می‌کند که تقریباً ۱۰۰ درصد از مکزیکی‌ها ظرف چند دهه دارای تهویه مطبوع هستند.اما تولید برق برای اداره همه آن کولر گازی ها مقادیر عظیمی از گازهای کربن دی‌اکسید را از احتراق سوخت فسیلی تولید خواهد کرد، به علاوه انتشار گازهای گلخانه‌ای که گازهای گلخانه‌ای قدرتمندی نیز وجود دارد. ظاهراً عجیب این است که گسترش تهویه هوا می‌تواند تغییر آب و هوا را بدتر کند و زمین را حتی بیشتر گرم کند.

برای اجتناب از این سناریو، دستگاه‌های تهویه هوا باید انرژی بیشتری داشته باشند و تولید برق باید به منابع کم کربن و کربن مانند انرژی باد و انرژی تبدیل شود. وی می‌نویسد: "در دیدگاه دیویس، اتخاذ یک مالیات کربن، این تغییرات را ارتقا می‌دهد و انگیزه‌ای برای طراحی ویژگی‌های سرمایش در ساختمان‌ها ایجاد می‌کند" ما به بازارهای کارا نیاز داریم اگر قرار است بدون گرمایش زمین خنک بمانیم."

نقاط داغ شهری

ساکنان شهر به ویژه در طی امواج گرما به ویژه در معرض خطر هستند چون سطوح ساخته‌شده، مانند جاده‌ها و ساختمان‌ها، گرما را در طول روز به دام می‌اندازند و در شب آزاد می‌کنند. و در این جزایر گرمایی شهری، گروه‌هایی با کم‌ترین منابع - نوعاً، اقلیت‌ها و فقرا - بیشتر آسیب‌پذیر هستند. مریل سینگر در مطالعه‌ای در شهر هارتفورد، دانشگاه کانکتیکات، دریافت که ساکنان کم‌درآمد لاتینی به خوبی آگاه بودند که تغییرات آب و هوایی شهر خود را گرم‌تر کرده و نگران مقابله با امواج گرمای تابستان هستند: تحقیقات نشان می دهد که نیاز به دسترسی به گروه های محروم در تجزیه و تحلیل چگونگی تغییرات آب و هوایی بر شهرها - و اطمینان از اینکه همه ساکنان یک صدا دارند.

استفاده از ابزارهایی برای سرمایش

مراکز اضطراری خنک‌کننده یکی از راه‌های کاهش اثرات امواج گرما هستند, اما شهرها باید کاره‌ای بیشتری انجام دهند. نیک میسون, استادیار معماری در دانشگاه بوفالو, با برنامه ریزان اطراف کلیولند کار کرده‌است تا چگونگی آمادگی آن‌ها برای هوای گرم را درک کند. استراتژی‌هایی وجود دارد که شامل کاشت درختان و بوته‌ها می‌شود که هوا را خنک و خنک می‌کند; ساختمان‌هایی با سایه‌های پنجره و رنگ‌های روشن و بازتابنده, و تهیه کیت‌های اضطراری برای قطع برق که شامل غذا, آب و رادیو می‌شوند.

راه حل های پشت بامی

یکی از راه های ساختن ساختمان های مقاوم در برابر حرارت این است که هوا را از سقف خود بیرون بیاورند یا شت‌بام‌های خود را با نقاشی کردن آن‌ها به رنگ سفید (به اصطلاح "پشت‌بام‌های خنک") و یا پوشش دادن آن‌ها با گیاهان، که با جذب آب خنک هستند، نشان دهد. اما هر دو گزینه به برنامه‌ریزی دقیق نیاز دارند تا اطمینان حاصل کنند که در مکان‌های خاص موثر خواهند بود.

تاثیر گرما بر روی زمین

گرمای شدید بر سازه‌های فیزیکی و همچنین افراد درون آن‌ها تاثیر می‌گذارد. در سال ۲۰۱۷، گرمای شدید ده‌ها پرواز را در فرودگاه‌های "جنوب غربی" ایالات‌متحده مجبور به لغو کرد، درست زمانی که مسافران آن‌ها احتمالاً از ۱۲۰ درجه‌حرارت به وجد آمده بودند..هواپیماها با ایجاد پرواز از طریق جریان هوا بر فراز و زیر باله‌ای خود پرواز می‌کنند. مقدار بالابر که یک بال تولید می‌کند تحت‌تاثیر چگالی هوا قرار می‌گیرد و درجه‌حرارت گرم هوا را کم‌تر متراکم می‌کند. آن‌ها می‌نویسند:

نمایندگی فروش کولر گازی و داکت اسپلیت ایران رادیاتور