داکت اسپلیت ایران رادیاتور

5 علامت مشخصه که زمان آن رسیده که تهویه مطبوع خود را تعویض کنید

یک تهویه مطبوع که به خوبی نگهداری می شود یک سن خاصی ممکن است مشکلی ایجاد کند. بنابراین ما لیستی از نشانه های هشدار دهنده را تهیه کردیم که نشان می دهد شما نیاز دارید که سیستم تهویه مطبوع خود را زودتریا دیرتر تغییر دهید. اگر شما هر یک از علائم را تشخیص دادید ، با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا ببینید آیا تعمیر تهویه مطوبع بهترنی گزینه است یا خرید یک دستگاه تهویه مطبوع جدید ؟

1 - وزش باد سرد یا گرم که با تنطمیات دستگاه ناساز است

یکی از رایج‌ترین مشکلات در یک واحد تهویه مطبوع، این است که فقط سرما و گرما ندارد . ممکن است هنوز سطوح هوایی منظم تولید کند، اما هوا سرد و یا داغ در برابر تنظیمات آن نیست. گاه به گاه در طی استفاده منظم، ممکن است کمی هوای گرم را در محیط سرد تجربه کنید، اما اگر واحد تان به طور کامل تولید کند، وقت آن است که تحقیق کنید و بر عکس برای گرمایش عکس بگیرید. این امر ممکن است به معنی سطح مبرد پایین باشد. با این حال، تولید گرم هوا وقتی برای خنک‌کننده ایجاد می‌شود می‌تواند یک مشکل جدی مانند یک کمپرسور آسیب‌دیده را نشان دهد

درجه حرارت نامناسب نیز نشانه ای از مشکل است. تهویه مطبوع شما باید تنظیم دمای هوا را در تنظیماتی که انتخاب کرده اید تنظیم کنید. هنگامی که اتاق های خاصی به مناطق سرد تبدیل می شوند و دیگران به نظر نمی رسند که هوای خنک را به دست بیاورند، می تواند به این معنی است که واحد تهویه مطبوع شما در حال خروج است. اگر واحد شما هوا گرم (یا متناقض) را تولید می‌کند, فیلترها, سوپاپ‌ها, زهکش و پیچک‌ها را برای انسداد جریان هوا بررسی کنید. اما آماده باشید, یک واحد جایگزین ممکن است روی کارت‌ها باشد.

2 - تهویه مطبوع جریان هوا را کاهش داده است

در طول عملیات، هوا کم و یا خنک بیرون از دریچه وجود دارد. کاهش قابل توجه در جریان هوا می تواند یکی دیگر از نشانه هایی باشد که کمپرسور هوا تهویه مطبوع در آخرین مرحله آن است. اگر ترموستات خود را به دمای مناسب تنظیم کرده و خانه شما هم خیلی گرم باشد، سیستم تهویه مطبوع قطعا در سطح مطلوب خود کار نخواهد کرد. باز هم ابتدا فیلترها را چک کنید، اما ممکن است زمان برای یک واحد جدید باشد.

3. تهویه مطبوع صدای عجیب و غریب یا بوی عجیب و غریب را منتشر می کند

یک سیستم تهویه مطبوع کاملا کارآمد باید تقریبا بدون صدا عمل کند. اگر شما واحد خود را خوب بدانید، با هر گونه صدایی که آن را به عنوان چرخه می کند، آشنا خواهید شد. در واقع، این صداها جزء منظم سمفونی صدای زندگی شما خواهند بود.

بنابراین، زمانی که صداها را از هنجار متفاوت می شنوید، زمان عمل است. تغییرات جزئی سر و صدا می تواند به سادگی نیاز به برخی از تعمیرات را نشان می دهد. شاید فن به درستی کار نکند، یا یکی از قطعات داخل دستگاه شل شده باشد، یا یک مکانیزم داخلی با کثیفی مسدود شده است.با این حال، اگر سر و صدا یک غریبه کوچک است - مانند خشونت، سنگ زنی، گریتینگ، چرخش، وزوز یا تیک زدن، این می تواند یک مشکل جدی است که به معنای جایگزینی واحد است!

4 - واحد شما چکه می‌کند یا رطوبت اضافی تولید می‌کند.

بسته به نوع تهویه هوا، مقدار کمی از چگالش و یا آب چکه می‌کند در خارج از واحد (یعنی خارج از خانه) نرمال است.اگر به رطوبت داخل خانه توجه کنید، افزایش ناگهانی در چگالش و یا نشتی، ممکن است زمان آن باشد که تهویه مطبوع شما را تعویض کند. اول از همه، از یک متخصص تهویه مطبوع حرفه‌ای بخواهید که آن را مستقیماً به دلایل ایمنی بازرسی کند (اجزای الکتریکی و آب ترکیب خوبی نیستند). برخی از واحدها نیز ممکن است در مبرد نشت در داشته باشند؛ در حالی که با توجه به خطرات بهداشتی که بر روی آن صورت می‌گیرد، مبرد تنها باید با یک متخصص در نظر گرفته شود. متخصص تهویه هوای شما منبع نشتی را پیدا خواهد کرد و به شما اطلاع می‌دهد که آیا یک واحد جدید the روش عمل است یا خیر.

5 - خاموش و روشن شدن دستگاه تهویه مطبوع

این کاملا طبیعی است که سیستم تهویه مطبوع شما برای گردش و نگهداری یک درجه حرارت تنظیم شده در داخل خانه شما بصورت اتومات خاموش و روشن شود. با این حال، واحد شما تمایل خود را به صورت تصادفی تغییر داده است؟ یا گاهی اوقات با مشکل شروع به کار می کند؟ اگر متوجه شده اید که بیشتر از حد معمول خاموش و روشن می شود، ممکن است واحد شما خراب باشد.چرخه کوتاه بر سیستم تهویه مطبوع شما تاثیر می گذارد و اگر به سرعت درست نکنید، به طور کامل از بین می رود. با یک تکنسین تماس بگیرید، و با هر شانس، ممکن است یک فیوز منفجر شود. اما ممکن است به این معنی است که زمان برای یک واحد جدید است.